Aktualności

Dotkliwe konsekwencje prawne i finansowe za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 11.02.2022

Podczas jazdy autem kierowca odpowiada nie tylko za swoje życie i zdrowie ale i przewożonych pasażerów. Jeżeli masz zastrzeżenia co do swojego stanu trzeźwości sprawdzić go w ostrowskiej komendzie. Jedna pochopnie podjęta decyzja wpłynie na dalsze Twoje życie i bliskich.

Trwa karnawał a nadchodzący weekend jest okazją do spotkania z rodziną lub znajomymi.  Wówczas na stole może pojawić się alkohol, wtedy zaplanujmy bezpieczny powrót do domu. Zadbajmy o kierowcę, który bezpiecznie odwiezie nas do domu. Absolutnie nie wsiadajmy za kierownicę auta po wypiciu alkoholu, jedna pochopna decyzja pociągnie za sobą konsekwencje prawne i finansowe a co najgorsze może kosztować ludzkie życie. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do swojego stanu trzeźwości, możemy go zbadać w recepcji ostrowskiej komendy gdzie dostępny jest Promiler. Wystarczy chwila i będziemy mieli pewność czy możemy kierować autem.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony