Aktualności

Otwieranie linków przesłanych przez nieznane osoby może skończyć się stratą pieniędzy

Data publikacji 10.02.2022

Ponownie przestrzegamy przed otwieraniem linków przesłanych przez nieznane osoby, to obecnie najnowszy sposób działania oszustów.

Wczoraj mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił oszustwo. Jego 13-letnia córka otrzymała za pośrednictwem komunikatora link, który po jego otwarciu przekierował ją na stronę firmy kurierskiej. 13-latka nie sądziła, że może to być próba oszustwa. Dziewczyna za pośrednictwem konta mamy na jednym z portali wystawiła do sprzedaży książki. Zgodnie z podaną instrukcją wygenerowała kod blik który wpisała na "stronie". Wówczas z jej konta sprawcy wypłacili kilkaset złotych.
 
Apelujemy o ostrożność podczas zakupów oraz sprzedaży poprzez różnego rodzaju portale internetowe. Pamiętajmy, aby absolutnie nigdy nie otwierać linków przesłanych przez nieznane nam osoby. W ten sposób sprawcy podszywają się np pod firmy kurierskie, nieświadomi tego podajemy hasła, kody dostępowe do internetowych rachunków bankowych. Wówczas sprawcy mają podany na "tacy" dostęp do naszych pieniędzy.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony