Aktualności

Zawrotne prędkości na S-8

Data publikacji 08.02.2022

Droga S-8, nowa nawierzchnia dwupasmowej jezdni kusi kierowców aby wcisnąć mocniej pedał gazu. Niestety kierowcy nie przewidują jak może zakończyć się jazda z dużą prędkością drogą o większym natężeniu ruchu samochodów osobowych jak i ciężarowych.

W miniony czwartek ostrowcy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali drogę S-8. Ta trasa biegnąca przez powiat ostrowski charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu zarówno samochodów osobowych jak i ciężarowych. Niestety część kierowców uważa ją wręcz za autostradę i nie stosuje się do ograniczenia prędkości jazdy do 120 km/h. U kierowców zatrzymywanych na S-8 przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego często wskazówka prędkościomierza jest bliżej 200km/h. Taka sytuacja miała miejsce w miniony czwartek około południa w Prosienicy. Tam policjanci zatrzymali obywatela Białorusi który "pędził" bmw x7 191km/h. Możliwe, że kierowca planował osobiście sprawdzić czy producent nie kłamie podając max prędkość auta 243km/h. Szaleńczą jazdę 50-latka zakończyli ostrowscy policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED. Mężczyzna został ukarany 2500zł mandatem. Jeszczy szybciej bo aż 210km/h trasą s8 w Ojcowiźnie jechał audi a 8 46-letni obywatel Ukrainy, również został ukarany 2500zł mandatem.

Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku. Mamy tylko jedno życie więc dbajmy o nie. Nie skracajmy go sobie brawurową jazdą autem. Niestety wypadki na drodze S-8 w większości kończą się śmiertelnie głównie przez nadmierną prędkość jazdy nierozsądnych kierowców.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony