Aktualności

„Razem bezpieczniej”

Data publikacji 03.02.2022

Młodzież z Świetlicy Socjoterapeutycznej uczestniczyła w spotkaniu na placu tutejszej ko-mendy, tematem spotkania było głównie bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych.

W  dniu 1 lutego 2022r na placu Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie uczestników Świetlicy Socjoterapeutycznej w Ostrowi Maz. W trakcie spotkania  została  przeprowadzona krótka  prelekcja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, numeru alarmowego oraz kontaktu z osobami obcymi. Celem spotkania było także przekazanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Największą atrakcją była prezentacja radiowozu policyjnego, uczestnicy mieli okazję wcielić się w rolę funkcjonariusza i zapoznać się z podstawowymi zasadami służby w policji.

Ponadto w ramach działań  "Świeć przykładem"  przekazano dzieciom informacje na temat konieczności korzystania z elementów odblaskowych czasie spacerów i wycieczek rowerowych celem uniknięcia negatywnych zdarzeń.

 Podczas  spotkania  uczestnicy zadawali mnóstwo pytań co znacznie uatrakcyjniło  wizytę oraz  wpłynęło na poszerzenie  ich wiedzy  na temat  bezpieczeństwa. Po przeprowadzonym spotkaniu uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe oraz kolorowanki w przedmiotowej tematyce.

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

 

 

Pliki do pobrania

  • 229.62 KB
  • 197.91 KB
  • 274.94 KB
Powrót na górę strony