Aktualności

Kierujący bez uprawnień zatrzymany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy

Data publikacji 31.01.2022

W minionych dniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Ostrów Maz. udaremnili dalszą jazdę kierowcy który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz znajdował się po użyciu alkoholu

Wielokrotnie osoby siadające za kierownicę nie zdają sobie sprawy , że kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialne i prowadzi do wielu tragedii na drodze. Osoba nietrzeźwa za kierownicą jest bezpośrednim zagrożeniem dla siebie samego ale także dla innych uczestników ruchu. 

W dniu 28 stycznia 2022r  około godziny 19:30 w miejscowości Brok ul. Szosowa funkcjonariusze  Wydziału Ruchu Drogowego KPP Ostrów Maz. dokonali zatrzymania pojazdu marki  Fiat Fiorino  którego kierujący posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz znajdował się  w stanie  po użyciu alkoholu.  Mężczyzna  lat 41 został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wynosił  0,19 mg/l. Pojazd  został zabezpieczony na parkingu  strzeżonym na koszt właściciela a kierujący odpowie  za swoje zachowanie przed sądem. Dalsze czynności prowadzą policjanci z  KP Małkinia Górna.

Ponadto apelujemy o więcej rozsądku i nie wsiadanie  za kierownicę auta po wypiciu alkoholu gdyż jedna nie przemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego a także innych życia powodując nieodwracalne  skutki. 

 

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

 

 

Powrót na górę strony