Aktualności

Mazowiecka Grupa SPEED

Data publikacji 31.01.2022

Jazda z nadmierną prędkością to nadal jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Celem Mazowieckiej Grupy SPEED jest eliminowanie z ruchu kierowców nie stosujących się do znaków drogowych oraz poruszających się z nadmierną prędkością.

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED.  Ponadto ich działania mają na celu ograniczanie agresji drogowej. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w ewidentny sposób zagrażają bezpieczeństwu. Każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotka policjantów z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest walka z piratami drogowymi, poniesie surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie naraża siebie i innych użytkowników dróg.

W minionym tygodniu ostrowscy policjanci działając w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED  ujawnili 80 kierowców  przekraczających dopuszczalną prędkość. Ponadto zostało zatrzymane  jedno praw jazdy w związku z nadmiernym przekroczeniem  prędkości na obszarze zabudowanym. 

W dniu 30.01.2022r na terenie gminy Boguty Pianki  policjanci zatrzymali do kontroli drogowej  mężczyznę lat 31,  mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który kierując pojazdem marki Mazda  przekroczył dopuszczalną prędkość  na obszarze zabudowanym o 55 km/h.

Ponadto w dniu 30.01.2022r na trasie  S8 policjanci  Grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę lat 27, mieszkaniec powiatu warszawskiego, który dokonał rażącego przekroczenia prędkości gdyż poruszał się z prędkością 193 km/h. Kierowca w wyniku  przekroczenia dopuszczalnej prędkość został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z KPP Ostrów Maz. tego typu kierowcy są skutecznie ujawniani a w ten sposób nasze bezpieczeństwo na drodze ulega poprawie. Jak widać pomimo trudnych warunków panujących na drodze nie wszyscy kierowcy zdejmują nogę z gazu!  Pamiętajmy, że nadmierna prędkość często prowadzi do tragicznych wypadków drogowych. Siadając za kierownicę należy pamiętać ,iż odpowiadamy za własne życie i zdrowia ale także na życie i zdrowie pozostałych  uczestników ruchu drogowego. Apelujemy  do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego oraz dostosowaną do aktualnych warunków panujących na drodze.

sierż.szt. Emilia Podbielska

 

 

 

 

Powrót na górę strony