Aktualności

Podczas trudnych warunków atmosferycznych panujących na drodze zachowajmy ostrożność

Data publikacji 21.01.2022

Wczoraj po krótkich ale obfitych opadach śniegu na "szczęście" doszło jedynie do dwóch niegroźnych sytuacji, gdzie kierujący zakończyli jazdę na barierach ochronnych.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce na S-8 w Prosienicy. Kierującą suzuki 39-latka z powiatu Warszawa Zachodnia nie dostosowała prędkości trudnych warunków atmosferycznych panujących na drodze w wyniku czego uderzyła w bariery ochronne. Kobieta była trzeźwa, na szczęście nie odniosła żadnych obrażeń. Podobna sytuacja miała miejsce około godz. 20:00 na S-8 również w Prosienicy. 50-letni obywatel Litwy nie dostosował prędkości w wyniku czego wpadł w poślizg i uderzył w barierę ochronną. Mężczyzna była trzeźwy, nie doznał obrażeń. W obydwu przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami.
 
Apelujemy o ostrożność na drodze szczególnie podczas trudnych warunków atmosferycznych w postaci opadów śniegu. Zdejmijmy nogę z gazu, jeden zły ruch kierownicą i kierujący traci kontrolę nad autem, zachowajmy również odpowiednio większą odległość od auta jadących przed nami aby w przypadku nagłego hamowania nie doszło do zderzenia. A przed wszystkim nie wsiadajmy za kierownicę auta po wypiciu alkoholu.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony