Aktualności

Nierozsądni rowerzyści ukarani wysoką kwotą mandatu

Data publikacji 20.01.2022

Nietrzeźwy rowerzysta na jezdni to poważne zagrożenie dla niego samego jak i innych kierujących, szczególnie gdy wsiada na rower po wypiciu alkoholu. Po zmianach, które obowiązują od 1 stycznia taka wycieczka jest również bardzo kosztowna.

Wczoraj po południu małkińscy policjanci patrolowali miejscowość Żachy-Pawły. Tam zauważyli kobietę kierującą rowerem. Zachowanie 52-letniej rowerzystki ( mieszkanki powiatu ostrowskiego) wzbudziło u policjantów podejrzenie, że mogła kierować po wypiciu alkoholu. Kobieta została zbadana na stan trzeźwości, urządzenie wskazało 0,8 promila alkoholu w organizmie. Kobieta zgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia tego roku zmianami w taryfikatorze została ukarana mandatem w kwocie 2500zł.
 
Podobna sytuacja miała miejsce wczoraj po południu w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Legionowej. Tam ostrowscy dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. 55-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został zbadany na stan trzeźwości, miał 0,4 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem po użyciu alkoholu został ukarany mandatem w kwocie 1000zł.
 
Jeszcze raz apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i nie kierowanie rowerem po wypiciu alkoholu. Znajdując się w takim stanie na jezdni nie trudno o wywrócenie i nieszczęście gotowe. W ten sposób ryzykujemy własne zdrowie a nawet życie a także narażamy się na poważne konsekwencje finansowe.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony