Aktualności

Pomimo braku uprawnień kierowali autem

Data publikacji 18.01.2022

Tylko w miniony piątek ostrowscy i małkińscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy pomimo braku uprawnień kierowali autem.

W piątek po północy na ul. Warszawskiej ostrowscy policjanci z prewencji zatrzymali do kontroli kierującego fordem. Za kierownicą auta siedział 21-latek z powiatu ostrowskiego. Po sprawdzeniu w bazie danych policjanci otrzymali informację, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania autem. Również w piątek ale po godz. 22:00 w Małkini Górnej przy ul. Nurskiej policjanci z komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem. Powodem zatrzymania do kontroli był brak wymaganych podczas jazdy świateł. Za kierownicą auta siedział niespełna 17-letni chłopak przewożący 19-latka, obydwoje z powiatu sokołowskiego. Policjanci uzyskali podczas kontroli informację, że niespełna 17-latek nie ma uprawnień do kierowania autem. Chłopaka wraz z autem odebrała matka.

Obydwaj młodzi mężczyźni odpowiedzą przed Sądem za kierowanie autem bez wymagań z tym, że niespełna 17-latkiem zajmie się Sąd ds. Rodziny.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony