Aktualności

Kosztowna przejażdżka nietrzeźwego rowerzysty

Data publikacji 12.01.2022

Od 1 stycznia tego roku kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdująca się w stanie nietrzeźwości ( ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie ) lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu jest bardzo kosztowne, mandat w wysokości 2500zł.

Wczoraj po południu ostrowscy dzielnicowi jadąc ul. 3-go Maja zauważyli rowerzystę. Styl jazdy tzw. "wężykiem" wzbudził u nich podejrzenie, że kierujący może być nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali rowerzystę i sprawdzili jego stan trzeźwości. 53-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego miał 0,6 promila alkoholu w organizmie, został ukarany mandatem w kwocie 2500zł.

Nietrzeźwi rowerzyści na drodze stwarzają poważne zagrożenie dla siebie i innych kierowców aut. Kierowanie rowerem po wypiciu alkoholu może zakończyć się wywróceniem rowerzysty i wtedy do nieszczęścia nie wiele brakuje. Dlatego apelujemy do rowerzystów aby w trosce o własne bezpieczeństwo ale i finanse nie kierowali jednośladami po wypiciu alkoholu.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony