Aktualności

Nietrzeźwy kierując autem dachował potem uciekł zostawiając samochód, szybko został zatrzymany przez ostrowskich policjantów

Data publikacji 10.01.2022

Ostrowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego bmw, który dachował w Sielcu. Mężczyzna uciekł zostawiając auto, podczas zatrzymania naruszył nietykalność cielesną policjantów i ich znieważył, w związku z tym został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o dachowaniu bmw w Sielcu przy drodze K-60. Na miejsce pojechali ostrowscy policjanci ale w samochodzie nie było kierującego. Policjanci szybko ustalili właściciela auta 46-letniego mieszkańca gminy Wąsewo. Gdy policjanci odwiedzili właściciela samochodu był z nim 25-latek również z gminy Wąsewo, którego obrażenia wzbudziły podejrzenia, że to on mógł kierować autem. W trakcie czynności mających wyjaśnić sytuację 25-latek znieważył policjantów i naruszył ich nietykalność cielesną. W związku z tym policjanci zatrzymali 25-latka, badanie wykazało u niego ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Wg policyjnych baz danych 25-latek nie miał uprawnień do kierowania autem. Po wytrzeźwieniu czyli w niedzielę 25-latek usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności, znieważenia policjantów oraz kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna odpowie przed Sądem za kierowanie autem bez wymaganych uprawnień.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony