Aktualności

Wysokie mandaty za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym czyli kolizję

Data publikacji 10.01.2022

Pod koniec minionego tygodnia dwóch kierowców przekonało się na własnej skórze o wysokości mandatów za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym potocznie nazywanym kolizją. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę.

W piątek rano w Kańkowie 22-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego kierując bmw nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi zderzył się z toyotą kierowaną przez 62-latka z powiatu ostrowskiego. Kierowcy byli trzeźwi, na szczęście nic poważnego im się nie stało. 22-latek dotkliwie odczuł finansowe skutki związane ze spowodowaniem kolizji, otrzymał mandat w kwocie 1250zł.
 
Następnego dnia po południu w Tryniszach Moszewie kierujący bmw 28-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego nie zachował należytej ostrożności podczas włączania się do ruchu i zderzył się z vw kierowanym przez 25-latkę z pow. wysokomazowieckiego. W tym przypadku również kierowcy nie odnieśli poważniejszych obrażeń, byli trzeźwi. 28-latek również otrzymał mandat w wysokości 1250zł.
 
Apelujemy do kierowców o większą ostrożność na drodze. W związku z obowiązującymi od 1 stycznia tego roku zmianami w taryfikatorze za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez kierującego autem czyli kolizję grozi 1000zł plus przyczyna kolizji. Nie ostrożność za kierownicą auta może nas słono kosztować, dlatego jedźmy ostrożnie aby bezpiecznie wrócić do domu.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony