Aktualności

Ślubowanie nowych policjantów w KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Data publikacji 10.01.2022

Dziś przed południem odbyła się uroczysta zbiórka z okazji ślubowania nowo przyjętych do służby policjantów. Uroczystość odbyła się w mniejszym gronie z zachowaniem środków ostrożności związanych z COVID-19.

Te słowa roty ślubowania wypowiada każdy wstępujący do służby policjant. "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia….”

Dziś w świetlicy ostrowskiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka podczas której funkcjonariuszka i funkcjonariusz złożyli ślubowanie. Jest to ważny dzień dla każdego młodego policjanta, rozpoczynający ich służbę. Teraz czeka ich 7 miesięczny kurs podstawowy w jednej z policyjnych szkół, następnie odbędą tzw. adaptację zawodową w oddziałach prewencji po czym wrócą do jednostki macierzystej gdzie będą pełnić służbę.

Uroczystość odbyła się z udziałem Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Krzysztofa Szymańskiego oraz jego I Z-cy podinsp. Pawła Antośkiewicza. Po meldunku rozpoczynającym uroczystość, nowych policjantów przywitał podinsp. Krzysztof Szymański, który odebrał ślubowanie. Szef ostrowskich policjantów przypomniał o znaczeniu słów roty ślubowania, które powinny towarzyszyć policjantom podczas ich codziennej służby oraz pogratulował przejścia procesu rekrutacji. Z uwagi na obecną sytuację uroczystość odbyła się w kameralnym gronie

Nowym policjantom składamy serdeczne gratulacje i życzymy samych sukcesów na nowej zawodowej drodze.

Więcej informacji na temat naboru do służby https://mazowiecka.policja.gov.pl/wor/dzialania-policji/aktualnosci/48591,Nowe-przyjecia-do-sluzby-w-Policji.html

mł. asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony