Aktualności

Nietrzeźwy rowerzysta został ukarany mandatem w kwocie 2500zł

Data publikacji 07.01.2022

Mieszkaniec gminy Boguty Pianki odczuł na własnej skórze jak wysokie mandaty grożą za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

Nietrzeźwi rowerzyści na drodze stwarzają poważne zagrożenie dla siebie oraz kierowców aut. Kierowanie jednośladem w takim stanie może doprowadzić do wywrócenia się rowerzysty na drodze a wtedy nieszczęście gotowe, dlatego ostrowscy jak i malkińscy czy nurscy policjanci przeciwdziałają takim sytuacjom i kontrolują stan trzeźwości rowerzystów.

W poniedziałek po południu w Szpicach-Chojnowie policjanci z małkińskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 63-letni mieszkaniec gminy Boguty-Pianki został zbadany na stan trzeźwości, mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ukarali mężczyznę 2500zł mandatem.

Przypominamy, że po zmianach które nastąpiły 1 stycznia tego roku, kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu grozi mandat w wysokości 2500zł.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony