Aktualności

Odebrała wiadomość od obcej osoby, potem podała nr karty kredytowej i straciła kilkaset złotych

Data publikacji 04.01.2022

Przestrzegamy przed odbieraniem wiadomości sms-owych, e-mailowych od nieznanych osób. Klikając w nie udostępniamy zdalnie oszustom dostęp do zainstalowanych aplikacji bankowych.

Wczoraj 37-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła, że na jej skrzynkę pocztową zainstalowaną na jednym z portali umożliwiającym sprzedaż m.in odzieży otrzymała wiadomość od nieznanej osoby. Kobieta po odebraniu tej wiadomości została przekierowana na stronę internetową gdzie podała nr karty kredytowej. Wówczas 37-latka zaczęła otrzymywać smsy o logowaniach na jej rachunek bankowy, rejestracji urządzenia mobilnego oraz potwierdzeniach o płatnościach w obcych walutach. 37-latka sprawdziła stan swojego rachunku bankowego, z jej konta zniknęło kilkaset złotych. Kobieta zablokowała konto oraz kartę kredytową a sprawę zgłosiła w ostrowskiej komendzie.

Ponownie przestrzegamy przed odbieraniem wiadomości, otwieraniem przesłanych przez nieznane osoby linków. Klikając w nie udostępniamy sprawcom zdalnie dostęp do internetowego rachunku bankowego. Ponadto absolutnie nie podajemy loginów, haseł czy nr kart. Wówczas sprawcy posługują się rachunkiem bankowym jak właściciele i z naszego konto mogą zniknąć zgromadzone pieniądze.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony