Aktualności

Jechał 186km/h drogą S-8 otrzymał 2000zł mandatu

Data publikacji 03.01.2022

Już kilkakrotnie przypominaliśmy kierowcom, że na drodze S-8 dopuszczalna jest jazda z prędkością max 120 km/h. Niestety większość kierowców traktuje tą trasę jako tor wyścigowy na którym sprawdzają możliwości swoich aut.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Jest to szczególnie niebezpieczne na drogach o dużym natężeniu ruchu, niewątpliwie trasa S-8 biegnąca przez powait ostrowski do takich należy. Występuje tam duże natężenie ruchu samochodów ciężarowych jak i osobowych.

Wraz z nadejściem nowego roku wprowadzono nowy taryfikator mandatów. Zaostrzenie przepisów szczególnie dotkliwie odczują piraci drogowi przekraczający dopuszczalną prędkość. 2 stycznia na własnej skórze przekonał się o tym mieszkaniec województwa opolskiego. Rano 40-latek jechał fordem trasą s-8. Na tej drodze służbę pełnili również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej w Przyjmach po tym gdy mężczyzna osiągnął prędkość 186km/h. 40-latek został ukarany mandatem w kwocie 2000zł.

Przypominamy, że na drodze S-8 dopuszczlana max prędkość wynosi 120km/h. Kierowcy nie stosujący się do tych ograniczeń muszą liczyć się z dotkliwymi mandatami karnymi, które obowiązują od 1 stycznia 2022r.

Informacje dot. obowiązujących zmian dostępne są w:

ROZPORZĄDZENIU PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Pliki do pobrania

  • 528.79 KB
Powrót na górę strony