Aktualności

Podsumowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie ostrowskim w 2021roku

Data publikacji 03.01.2022

W minionym 2021roku mieszkańcy powiatu ostrowskiego chętnie korzystali z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ten sposób mieli wpływ na swoje bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, służące głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Warto podkreślić, że każda osoba mająca komputer z dostępem do internetu ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Następnie Policja te sygnały weryfikuje.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Od 1 stycznia 2021r. roku do 31 grudnia 2021r. mieszkańcy powiatu ostrowskiego zgłosili 1228 zagrożenia z czego 81 stanowiło żart/pomyłkę,7 zgłoszeń było w trakcie weryfikacji,  738 zostało potwierdzonych (w tym 582 wyeliminowanych) a 402 niepotwierdzono.

Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami przez mieszkańców powiatu ostrowskiego były:

- przekraczanie dozwolonej prędkości - 422

- niewłaściwa infrastruktura drogowa - 376

- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 153

- nieprawidłowe parkowanie - 58

- wałęsające się bezpańskie psy - 47

- grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją - 42


Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszy fakt, że mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.
Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod adresem https://mazowiecka.policja.gov.pl/wor/ na której znajduje się baner, wystarczy na niego kliknąć i już możemy zgłosić zagrożenie na mapie.

Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony