Aktualności

Po szampańskiej sylwestrowej zabawie zadbaj o bezpieczny powrót do domu

Data publikacji 31.12.2021

2021 rok powoli dobiega końca. Już tylko kilkanaście godzin dzieli nas od przywitania Nowego 2022 Roku. Ostrowscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób podczas odbywających się w plenerze zabaw sylwestrowych oraz nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych na drogach.

Powoli odliczamy godziny do rozpoczęcia „najdłuższej nocnej zabawy w całym roku”. Planując zabawę sylwestrową na balu lub prywatce u znajomych pamiętajmy o bezpiecznym powrocie do domu. Alkohol wypity w nadmiernych ilościach „szybko rozgrzewa” dlatego reagujmy gdy zauważymy osoby śpiące na ławce w parku czy przy wejściu do klatki schodowej.

Po zakończonej imprezie pamiętajmy o znajomych, którzy bawili się z nami. Zadbajmy o ich powrót do domu zamawiając np.Taxi, sprawdźmy też czy bezpiecznie dotarli do domu.

Piesi powinni pamiętać o obowiązkowych odblaskach po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Po „szampańskiej” imprezie dla własnego bezpieczeństwa zostawmy auto na parkingu. Kierowanie autem po wypiciu alkoholu może nas kosztować utratę zdrowia a nawet życia oraz poważne konsekwencje prawne. Nie bądźmy obojętni gdy zauważymy osobę nietrzeźwą wsiadającą do auta i próbującą odjechać. Jeżeli rozmowa nie poskutkuje spróbujmy odebrać kluczyki. Jeżeli i to nam się nie uda zadzwońmy do dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr tel 47 704 42 00 lub na nr alarmowy 112. Jednym telefonem możemy zapobiec tragedii na drodze.

Mieszkańcom powiatu ostrowskiego życzymy udanej zabawy sylwestrowej i bezpiecznego powrotu do domu.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony