Aktualności

Włamywacze nie świętują, dlatego zabezpieczmy mieszkanie/dom przed kradzieżą aby po powrocie z świątecznego wyjazdu nie spotkała nas przykra niespodzianka

Data publikacji 24.12.2021

Właśnie rozpoczynamy najważniejsze w całym roku Święta Bożego Narodzenia. Część z nas wyjedzie na spotkanie z najbliższymi ale nie zapominajmy o zabezpieczeniu domu/mieszkania przed włamywaczem. W ten sposób możemy uchronić się przed przykrą niespodzianką po powrocie ze świątecznego wyjazdu.

Rozpoczęły się wyjazdy na święta do rodziny. Przed wyjazdem pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu mieszkania lub domu. Włamywacze nie świętują, kilkudniowa nieobecność domowników to dla nich najlepszy okres do działania. Idealnego zabezpieczenia nie ma, ale możemy ograniczyć ryzyko włamania do minimum. Dobre zamki to podstawa, jednak nie spełnią one swojej roli, jeżeli zainstalowane zostaną w kiepskiej jakości drzwiach. Warto również zainwestować w alarm, monitoring itp. To są działania prewencyjne o których powinniśmy pomyśleć wcześniej. Teraz najlepszym rozwiązaniem jest czujny i zaufany sąsiad. Warto poinformować go o tym, że wyjeżdżamy nas kilka dni i poprosić, aby w tym czasie zwrócił uwagę na nasze mieszkanie/dom.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony