Aktualności

Białe, magiczne święta..... jednak kierowcom opady śniegu nie sprzyjają podczas jazdy

Data publikacji 24.12.2021

Pierwszy raz od co najmniej kilku lat Wigilia przywitała nas opadami śniegu a nie deszczu. Sceneria na zewnątrz jest bajkowa, niestety padający śnieg nie jest sprzymierzeńcem kierującym autem.

Z uwagi na poranne opady śniegu apelujemy o ostrożność na drodze. Pamiętajmy aby zmniejszyć prędkość i zwiększyć odległość od aut jadących przed nami. Gdy dojdzie do nagłego hamowania większa odległość pozwoli na uniknięcie zderzenia. Piesi powinni pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. Nadal należy rozejrzeć się przed wejściem na pasy, zabronione jest nagłe wchodzenie tuż przed jadące auto. W ten sposób pozbawiamy kierowcę możliwości skutecznego zatrzymania auta. Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie na drodze, niech te świąteczne dni nie zakończą się tragedią na drodze.
Przypominamy pieszym o obowiązku posiadania odblasków podczas poruszania się lewym poboczem jezdni po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, nie zapominajmy o tym wybierając się pieszo na Pasterkę. Nawet mały odblask zwiększy naszą szansę na bezpieczny powrót do domu. Rowerzyści nie powinni zapominać o sprawnym oświetleniu oraz dodatkowo kamizelki odblaskowej dla poprawy ich widoczności na jezdni. Podczas złych warunków atmosferycznych najlepiej zrezygnować z jazdy jednośladem. Jeżeli nie mamy wyboru innego środka transportu podczas opadów deszczu, śniegu, mgły czy gołoledzi możemy korzystać z chodnika zachowując ostrożność i ustępując pierwszeństwa pieszym.
 
Wszystkim kierowcom i ich pasażerom życzymy bezpiecznej podróży i bezpiecznego powrotu do domu.
 
mł.asp Marzena Laczkowska
Powrót na górę strony