Aktualności

Wzrasta ruch aut na ostrowskich drogach/ulicach, w związku z tym apelujemy o ostrożną jazdę

Data publikacji 23.12.2021

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia na ulicach i drogach powiatu ostrowskiego panuje wzmożony ruch dlatego apelujemy do kierujących i pieszych o cierpliwość i ostrożność na jezdni. Pamiętajmy, pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą.

Już jutro Wigilia na ulicach i drogach panuje wzmożony ruch aut, może to prowadzić do powstawania zatorów na drodze. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji na miejsce będą kierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego aby jak najszybciej udrożnić ruch. Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo na drodze zależy zarówno od kierujących jak i pieszych.

Apelujemy do kierowców aut osobowych i ciężarowych o cierpliwą i ostrożną jazdę. Pamiętajmy aby zmniejszyć prędkość a zwiększyć odległość od aut jadących przed nami tak aby w przypadku nagłego hamowania nie doszło do zderzenia.

Nie zapominajmy, że po opadach śniegu w połączeniu z ujemną temperaturą na jezdni mogą pojawić się oblodzenia. W związku z tym przypominamy pieszym o zachowaniu ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. Korzystajmy tylko z oznaczonych przejść, nie wbiegajmy nagle na jezdnię przed nadjeżdżające auto - to przeważnie kończy się potrąceniem. Jeżeli musimy pieszo przejść przez obszar niezabudowany po zmierzchu gdzie nie ma chodnika pamiętajmy o używaniu elementów odblaskowych. Nie zapominajmy, że wówczas powinniśmy poruszać się lewym poboczem.

zdj.poglądowe

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony