Aktualności

Spotkanie policjantki z dziećmi ze SP w Orle

Data publikacji 20.12.2021

W miniony czwartek policjantka zajmująca się profilaktyką wśród dzieci i młodzieży odwiedziła uczniów SP w Orle. Tematem wizyty było bezpieczeństwo w szkole, na ulicy oraz w internecie.

Policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wykorzystała ostatni moment przed rozpoczęciem przez dzieci nauki zdalnej i odwiedziła dzieci ze SP w Orle. Sierż. szt. Emila Podbielska wspólnie z przedstawicielką Wydziału Ruchu Drogowego odwiedziły przedszkolaków. Tam rozmawiały z najmłodszymi o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, kiedy należy korzystać z nr alarmowego, oraz dlaczego dzieci powinni uważać rozmawiając z obcą osobą. Dzieci obejrzały również bajkę o Polim, który przypomniał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski.

Następnie policjantka rozmawiała z dziećmi z klas 1-3, przypomniała uczniom o zasadach bezpiecznego poruszania się po jezdni. Kolejne spotkanie przeprowadziła w klasach 4-6 gdzie poza bezpieczeństwem w ruchu drogowym omówiła zjawisko cyberprzemocy oraz negatywnych zachowaniach w kontaktach z rówieśnikami. Ostatnie spotkanie odbyło się z uczniami klas 7-8 gdzie oprócz cyberprzemocy omówiła odpowiedzialność karną nieletnich oraz negatywne zachowania wśród rówieśników.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony