Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą przed Sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie

Data publikacji 20.12.2021

Od czwartku do soboty ostrowscy i małkińscy policjanci zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierowców.

W czwartek po południu w Małkini Górnej na ul. Nurskiej doszło do kolizji dwóch aut. Policjanci pracując na miejscu ustalili, że kierujący renault 34-latek z powiatu wysokomazowieckiego wykonał nieprawidłowy manewr cofania i zderzył się z audi. 34-latek był nietrzeźwy miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. W aucie z 34-latkiem podróżowała jego 5 letnia córka. Dziecku nic się nie stało, zostało przekazane pod opiekę dziadkowi.

W piątek po południu w Małkini Małej -Przewóz na drodze W627 policjanci z małkińskiego komisariatu zatrzymali kierującego vw. 47-latek z powiatu sokołowskiego był nietrzeźwy miał ponad 2,9 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia po godz. 14:00 w Cietrzewkach-Warzynie w gm. Boguty Pianki doszło do kolizji z udziałem fiata. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący fiatem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia zostawiając podróżującego z nim 47-letniego mieszkańca gminy Boguty Pianki. Pasażer z uwagi na obrażenia został zabrany do szpitala, na szczęście nic mu się nie stało i wrócił do domu. Policjanci sprawdzając okoliczny teren znaleźli kierowcę 33-letniego mieszkańca gminy Boguty Pianki. Mężczyzna został zbadany na stan trzeźwości, miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie, trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości.

W piątek wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Ostrowscy policjanci zatrzymali w Podborzu na ul. Zambrowskiej kierującą seatem 40-letnią mieszkankę powiatu zambrowskiego. Kobieta miała 2,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 40-latce prawo jazdy.

W nocy z piątku na sobotę na ul. Pocztowej ostrowscy policjanci zatrzymali kierującego bmw. 25-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego kierował autem bez uprawnień mając ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialni kierowcy niebawem odpowiedzą przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony