Aktualności

Nowe radiowozy dla ostrowskich i małkińskich policjantów

Data publikacji 10.12.2021

Ostrowscy i małkińscy policjanci otrzymali dwa nowe radiowozy toyotę corollę oraz kia sportage. Auta zostały zakupione dzięki współfinansowaniu przez lokalne samorządy.

Flota ostrowskich i małkińskich policjantów powiększyła się o dwa nowe radiowozy toyotę corollę i kia sportage. Radiowóz to niezbędne narzędzie podczas służby policjantów z uwagi na fakt, że niednokrotnie policjanci podczas służby pokonują ponad 100km jeżdżąc na interwencję z jednego krańca powiatu na drugi, a powiat liczy 1218km 2 . Ponadto otrzymaliśmy dodatkowe zadania w postaci kontroli osób objętych kwarantanną.

Zakup w/w aut nie byłby możliwy bez 50% wsparcia finansowego ze strony lokalnych samorządów. Na zakup kia sportage środki finansowe przekazały gminy z Bogut Pianek, Nura, Zarąb Kościelnych, Andrzejewa, Małkini Górnej, Szulborza Wielkiego, Broku. Auto w typie suva będzie szczególnie przydatne podczas realizacji zadań przez policjantów na trudno dostępnych terenach. Natomiast na zakup toyoty corolli hybrydowej środki finansowe przekazały Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, Urzędy Gmin w Ostrowi Mazowieckiej, Starym Lubotyniu oraz Wąsewie. Auto będzie wykorzystywane przez policjantów zajmujących się profilaktyką wśród dzieci, młodzieży i seniorów.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony