Aktualności

Aż 6 prób oszustwa na policjanta niestety jedno skuteczne

Data publikacji 10.12.2021

Ponownie przypominamy, że policjanci nigdy nie informują postronnych osób o prowadzonych działaniach zmierzających do zatrzymania przestępców, tym bardziej nie proponują współpracy i nie żądają przekazania " do zabezpieczenia" oszczędności starszych osób.

Wczoraj po południu do 6 mieszkańców - seniorów z Ostrowi Mazowieckiej dzwonili kurierzy - oszuści informujący o planowanym dostarczeniu korespondencji m.in z ZUS-u. Pięciu ostrowskich seniorów nie uwierzyło i nie dało się oszukać. Niestety 80-letnia ostrowianka straciła kilka tysięcy złotych. Wczoraj do mieszkanki Ostrowi Mazowieckiej zadzwonił na jej nr stacjonarny n/n mężczyzna i przekazał, że jest kurierem. Poinformował seniorkę, że ma do dostarczenia dwie przesyłki. Po rozmowie z tym mężczyzną zadzwoniła n/n osoba podająca się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego w Ostrowi Mazowieckiej. Fałszywy funkcjonariusz poinformował, że ten kurier jest oszustem namierzonym przez tego funkcjonariusza. Dodał, że do seniorki niebawem przyjdzie funkcjonariusz CBŚ aby zabezpieczyć jej oszczędnośi i zatrzyma oszusta. Po chwili do kobiety przyszedł n/n mężczyzna przedstawiający się za funkcjonariusza CBŚ, któremu seniorka przekazała kilka tysięcy złotych.

Drodzy seniorzy - mieszkańcy powiatu ostrowskiego. Informujemy, że w KPP w Ostrowi Mazowieckiej nie ma komórki Centralnego Biura Śledczego. Ponadto żaden funkcjonariuszy nigdy nie prosi postronnych osób o pomoc w zatrzymaniu przestępców aby nie narażać tych osób, a ponadto NIGDY nie poprosi/zażąda przekazania oszczędności aby uchronić je przed utratą. Każdy taki telefon jest oszustwem. Pamiętajmy, że przez telefon nie jesteśmy w stanie sprawdzić tożsamości osoby. Dlatego rozłączmy poprawnie rozmowę i poinformujmy dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr tel. 47 704 42 00 o takim zdarzeniu.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony