Aktualności

Kierowanie autem z zaśnieżonymi i zaszronionymi szybami to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy i innych osób znajdujących się na drodze

Data publikacji 07.12.2021

Początek grudnia rozpoczął się spadkami temperatur zarówno w nocy jak i w dzień oraz opadami śniegu. Z takiej pogody cieszą się dzieci, które mogą korzystać z zimowych zabaw, ale kierowcom aut taka pogoda nie sprzyja podczas jazdy.

Występujące w nocy i w ciągu dnia ujemne temperatury przypominają nam, że już niedługo nastanie zima. Ta pora roku nie sprzyja kierowcom, szczególnie gdy pada śnieg i występują duże spadki temperatur. Przypominamy kierowcom aby przed wyjazdem w mroźny poranek odpowiednio przygotować auto do drogi. Kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa kierowcy, pasażerów oraz innych osób korzystających z jezdni jest dobra widoczność. Dlatego przed wyjazdem usuńmy z szyb śnieg i pozostałość po nocnym mrozie czyli szron. Pośpiech i jazda z zaśnieżonymi i zaszronionymi szybami może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Pamiętajmy o uzupełnieniu zimowego płynu do spryskiwaczy oraz zmiany opon na zimowe. Zachowajmy ostrożność podczas jazdy i zmniejszmy prędkość, jezdnia wieczorem i rano może być śliska.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony