Aktualności

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez funkcjonariuszy

Data publikacji 06.12.2021

W minionych dniach policjanci z KPP Ostrów Maz. i KP Małkinia Górna udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym, który odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Wielokrotnie osoby siadające za kierownicę nie zdają sobie sprawy , że kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialne i prowadzi do wielu tragedii na drodze. Osoba nietrzeźwa za kierownicą jest bezpośrednim zagrożeniem dla siebie samego ale także dla innych uczestników ruchu. 

W dniu 3 grudnia 2021r  w miejscowości Kosewo funkcjonariusze  Wydziału Prewencji KPP Ostrów Maz. dokonali zatrzymania pojazdu marki  Opel Corsa którego kierujący był w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna  lat  został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wynosił  0,93 mg/l , kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy a pojazd  przekazany osobie wskazanej. 

W dniu  6 grudnia 2021r  w Andrzejewie ul. Warszawska funkcjonariusze policji  KP Małkinia Górna dokonali zatrzymania pojazdu marki Opel Astra,  którego kierująca była w stanie nietrzeźwości.  Kobieta  lat 20 została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wynosił  1,35 mg/l , kierującej zostało zatrzymane prawo jazdy a  pojazd  zabezpieczony na parkingu  strzeżonym na koszt właściciela.

Dalsze czynności prowadzą policjanci z  WK KPP Ostrów Mazowiecka.

Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Ponadto apelujemy o więcej rozsądku i nie wsiadanie  za kierownicę auta po wypiciu alkoholu gdyż jedna nie przemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego a także innych życia powodując nieodwracalne  skutki. 

 

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony