Aktualności

Policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie własnego mienia

Data publikacji 03.12.2021

Pamiętajmy o właściwym zabezpieczaniu własnego mienia, gdyż nieodpowiednie zabezpieczenia bądź całkowity jego brak sprzyja działaniu sprawców kradzieży.

W minionym tygodniu na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Maz. odnotowano dwa zdarzenia dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem.  Sprawcy po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń technicznych dostali się do wnętrza obiektu skąd dokonali kradzieży  między innymi kompletu kluczy, pistoletu do pianki czy też plandeki do nakrywania wagonów.  Dalsze czynności prowadzą policjanci z  Wydziału Kryminalnego KPP Ostrów Maz. oraz KP w Małkini Górnej.

Biorąc pod uwagę sposób działania sprawców policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie własnego mienia celem uniknięcia negatywnych zdarzeń gdyż jak to mówi popularne  powiedzenie „okazja czyni złodzieja”. Tempo dnia codziennego  powoduje, że wiele osób zapomina o tych elementarnych zasadach osobistego bezpieczeństwa co w efekcie końcowym doprowadza do negatywnych zdarzeń i poważnych strat.

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony