Aktualności

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez funkcjonariuszy policji

Data publikacji 03.12.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Małkini Górnej udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy który odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Wielokrotnie osoby siadające za kierownicę nie zdają sobie sprawy , że kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialne i prowadzi do wielu tragedii na drodze. Osoba nietrzeźwa za kierownicą jest bezpośrednim zagrożeniem dla siebie samego ale także dla innych uczestników ruchu. 

W dniu 1 grudnia 2021r w miejscowości  Błędnica policjanci z Komisariatu Policji w Małkini Górnej dokonali zatrzymania  motoroweru marki, którego kierujący był w stanie nietrzeźwości. Mężczyzny  wieku  56 lat został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik badania wynosił 1,31 mg/l.  Dalsze czynności prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Małkini Górnej. 

Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Ponadto apelujemy o więcej rozsądku i nie wsiadanie  za kierownicę auta po wypiciu alkoholu gdyż jedna nie przemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego a także innych życia powodując nieodwracalne  skutki. 

Powrót na górę strony