Aktualności

Wychłodzenie organizmu spowodowane spadkiem temperatury na zewnątrz to poważne zagrożenie dla naszego zdrowia a nawet życia

Data publikacji 24.11.2021

Ostrowscy policjanci co roku w okresie jesienno-zimowym zwracają szczególną uwagę na osoby, które ze względu na warunki materialne, rodzinne i zdrowotne narażone są na wychłodzenie.

Skończyła się słoneczna i ciepła jesień. Z każdym dniem temperatura na zewnątrz spada, wieczorami i nad ranem mogą występować przymrozki. Ujemne temperatury mogą być groźne dla osób bezdomnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej. W związku z tym ostrowscy policjanci apelują o zwrócenie uwagi na sytuację tych osób.

W tym czasie ostrowscy policjanci podczas codziennej służby sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Policjanci sprawdzają opuszczone budynki, klatki schodowe, piwnice oraz ogródki działkowe.

Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o informację pod nr alarmowym 112 lub bezpośrednio do Dyżurnego KPP w Ostrowi Mazowieckiej na nr 47 70 442 00 na temat miejsc gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Każde zgłoszenie o osobach starszych, samotnych i schorowanych przebywających na dworcach, w ogródkach działkowych, piwnicach czy klatkach schodowych będzie sprawdzane przez funkcjonariuszy. W przypadku potwierdzenia takiej informacji każda osoba otrzyma niezbędną pomoc.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony