Aktualności

Pocisk artyleryjski na polu

Data publikacji 24.11.2021

W ziemiach powiatu ostrowskiego pozostało jeszcze wiele "pamiątek" z okresu II wojny światowej. Często mieszkańcy podczas prac w polu odnajdują niewybuchy, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie, że mieszkaniec Gut Bujno na polu niedaleko drogi znalazł niewybych. Na miejsce pojechali policjanci zajmujący się identyfikacją niewybuchów i stwierdzili, że jest to skorodowany pocisk artyleryjski z zapalnikiem o długości 60 cm i średnicy 10 cm. O znalezisku powiadomiono żołnierzy z Jednostki w Wesołej. Do momentu odebrania niebezpiecznego znaleziska przez żołnierzy miejsce zabezpieczali policjanci przed dostępem innych osób.

Przypominamy o sposobie postępowania w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch.Pamiętajmy, że absolutnie nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać znaleziska. Miejsce, gdzie się znajduje należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, szczególnie dzieci. O znalezisku należy powiadomić Policję. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony