Aktualności

Idąc nieośwetloną drogą wojewódzką nie mając odblasków możemy ściągnąć na siebie "nieszczęście"

Data publikacji 22.11.2021

Niestety zdarzają się jeszcze przypadki gdy piesi idąc wieczorem nieoświetloną drogą o dużym natężeniu ruchu nie mają odblasków. Taka sytuacja może skończyć się tragicznie.

W piątek przed godz. 17:00 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie. Drogą wojewódzką w kierunku Stoku szedł mężczyzna niewidoczny dla kierowców gdyż nie miał żadnego odblasku. Na miejsce natychmiast pojechali ostrowscy policjanci z WRD i odnaleźli pieszego. 75-letni mieszkaniec gminy Wąsewo przekazał policjantom, że wraca pieszo do domu z cmentarza gdyż spóżnił się na autobus. Policjanci wręczyli pieszemu odblask i przypomnieli aby w przyszłości dla własnego bezpieczeństwa i innych osób korzystających z drogi używał go gdy będzie szedł po zmierzchu nieoświetloną drogą.

Przypominamy o używaniu odblasków przez pieszych podczas marszu po zmierzchu nieoświetloną drogą poza obszarem zabudowanym. Nie zaszkodzi korzystanie z elementów odblaskowych również w terenie zabudowanym pozbawionym chodnika i ulicznego oświetlenia. W ten sposób zaznaczamy swoją obecność na jezdni i dajemy sobie szansę na bezpieczny powrót do domu.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony