Aktualności

Nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierowcy

Data publikacji 17.11.2021

Osoby decydujące się na kierowanie autem po wypiciu alkoholu powinni być świadomi konsekwencji prawnych i finansowych za popełnienie przestępstwa prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości.

Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie dla nich samych jak i innych osób korzystających z drogi. Pamiętajmy, że kierowanie autem w stanie nietrzeźwości to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych.

W nocy z niedzieli na poniedziałek ostrowscy policjanci zatrzymali na ul. M.Malinowskiego kierowcę  vw polo. 24-letni ostrowianin został zbadany na stan trzeźwości. Urządzenie wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 24-latkowi prawo jazdy.

Tej samej nocy w Ołtarzach Gołaczach policjanci zatrzymali obywatela Francji mieszkającego na terenie województwa mazowieckiego. 33-latek mając ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie kierował volvo. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał do przydrożnego rowu dachując. Policjanci zatrzymali 33-latkowi prawo jazdy.

W poniedziałek w nocy na drodze k-63 w Strękowie policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu siedleckiego. Mężczyzna mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie prawdopodobnie zasnął za kierownicą i zjechał do przydrożnego rowu. 28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony