Aktualności

Pies służbowy „Jason” z odwiedzinami w Szkole Podstawowej w Kalinowie

Data publikacji 16.11.2021

W dniu 9 listopada 2021r pies służbowy „Janson” z KPP Ostrów Maz. wraz z przewodnikiem odwiedził uczniów w Szkole Podstawowej w Kalinowie. Celem spotkania było przekazanie najmłodszym istotnych informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konieczności używania elementów odblaskowych w czasie spacerów i wycieczek rowerowych.

W dniu 9 listopada 2021r sierż.szt. Emilia Podbielska i  przewodnik psa służbowego  sierz.szt. Sylwester Wyrzykowski  wraz z  psem  służbowym „Jason”  przeprowadzili spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Kalinowie . W trakcie spotkania przeprowadzono krótką prelekcję na temat bezpiecznej drogi do szkoły, numeru alarmowego oraz kontaktu z osobami obcymi. Podczas spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań co znacznie uatrakcyjniło całą wizytę oraz  wpłynęło na poszerzenie  ich wiedzy  o bezpieczeństwie.  Ponadto w ramach działań  "Świeć przykładem"  przekazano dzieciom informacje na temat konieczności korzystania z elementów odblaskowych czasie spacerów i wycieczek rowerowych celem uniknięcia negatywnych zdarzeń.

Następnym punktem wizyty było spotkanie z przewodnikiem psa służbowego. Dzieci dowiedziały się jakie zadania wykonują w ramach służby policyjne czworonogi. Przewodnik psa służbowego sierż.szt. Sylwester Wyrzykowski wraz ze swoim psem „Jason” przeprowadził pokaz podstawowych umiejętności swojego czworonożnego przyjaciela oraz  zapoznał ich z podstawowymi zasadami  bezpieczeństwa w przypadku ataku ze strony psa. Ponadto  przeprowadzone zostały ćwiczenia pozycji „żółwia” które dziećmi bardzo dobrze wykonały.

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony