Aktualności

Zamiast wpłaty......wypłata z konta sprzedawcy oferującego ekspres do kawy

Data publikacji 09.11.2021

To już kolejne zgłoszenie podczas internetowej sprzedaży, niestety tym razem osoba oferująca na sprzedaż ekspres do kawy straciła z rachunku bankowego ponad 1000zł.

Wczoraj 30-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła, że 6 listopada na jednym z portali wystawiła ofertę sprzedaży ekspresu do kawy. Do sprzedającej odezwała się n/n osoba zainteresowana zakupem. Po chwili przesłała 30-latce link z dowodem wpłaty za pomocą firmy kurierskiej. Kobieta postępowała zgodnie z instrukcją przesłaną w linku mimo, że na konto nie wpłynęły żadne pieniądze z tytyłu zakupu ekspresu. Następnie otrzymała informację ze swojego banku o operacji logowania na innym urządzeniu. 30-latka próbowała zablokować rachunek bankowy jednak nie zdążyła sprawcy wypłacili pieniądze w sumie ponad 1000zł.

Ponownie przestrzegamy przed otwieraniem linków przesłanych przez nieznane osoby. To teraz główna metoda działania oszustów gdzie ofiarami nie są kupujący lecz sprzedający. Po wejściu w przesłane linki pokrzywdzone osoby instalują zdalnie dostęp do swoich rachunków bankowych gdzie wpisują dane w postaci loginów i haseł. Wtedy sprawcy moga dokonywać wszelkich operacji tak jak właściciele, dlatego bądźmy ostrożni i nie otwierajmy żadnych linków przesłanych przez nieznane osoby.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony