Aktualności

Mistrz i W-ce mistrz Europy w brazylijskim jiu jitsu wśród ostrowskich policjantów

Data publikacji 09.11.2021

Ostrowski policjant asp. szt. Adam Laskowski kolejny raz udowodnił, że w brazylijskim jiu jitsu jest najlepszy. W miniony weekend podczas VII Mistrzostw Europy w Luboniu zdobył aż dwa tytuły, Mistrza i W-ce Mistrza Europy w brazylijskim jiu jitsu.

Adam zajmuje się sportem od początku lat 90-tych, ale brazylijskie jiu jitsu skradło jego serce 3 lata temu. Łączenie służby w Policji z treningami nie zawsze jest łatwe. Często jest to poświecenie czasu, który mógłby spędzić z rodziną czy znajomymi. Jednak gdy kochasz swoje hobby jesteś skłonny do wielu wyrzeczeń.

W miniony weekend postanowił spróbować swoich sił w Luboniu gdzie odbyły się VII Mistrzostwa Europy CBJJP w brazylijskim jiu jitsu. Startując pierwszy raz w tak ważnej imprezie, zdawał sobie sprawę, że jego przeciwnicy również będą reprezentowali wysoki poziom. Ta myśl jeszcze bardziej mobilizowała go do intensywniejszej pracy podczas treningów w Academi Gorila w Ostrowi Mazowieckiej. Adam startował w dwóch kategoriach No-gi master 2 niebieski do 97kg oraz Gi master 2 niebieski do 100kg. W pierwszej kategorii był niepokonany i zdobył złoty medal, natomiast w drugiej srebro. Udział w tak ważnej imprezie sportowej jakim są Mistrzostwa Europy w brazylijskim jiu jitsu utwierdziła go tylko w przekonaniu, że 3 lata temu nie mylił się wybierając tę dziedzinę sportu, a miejsca na podium są tego najlepszym dowodem.

Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.

zdj. archwium A.L

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony