Aktualności

Mazowiecka Grupa SPEED

Data publikacji 03.11.2021

Ostrowscy policjanci z WRD działając w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED reagują wobec kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością zagrażają bezpieczeństwu innych osób znajdujących się na drodze.

Celem Mazowieckiej Grupy SPEED jest wyeliminowanie z ruchu kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość co stanowi poważne zagrożenie dla innych osób korzystających z drogi. W minionym tygodniu policjanci skontrolowali 92 kierowców z uwagi na przekroczenie prędkości, w 4 przypadkach zatrzymano prawo jazdy za prędkość powyżej 50km/h na obszarze zabudowanym.

We wtorek przed południem w Daniłowie policjanci skontrolowali 32-latka kierującego kiją. Mieszkaniec woj. pomorskiego jechał 102km/h. Tego samego dnia niespełna godzinę później w tym samym miejscu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą audi. 36-latka z powiatu ostrowskiego jechała 101km/h.

Następnego dnia rano w Klukowie policjanci zatrzymali kierującą vw. 43-letnia mieszkanka Warszawy jechała 113km/h. Tego samego dnia przed południem w Zakrzewie Słomach policjanci zatrzymali kierującego toyotą. 34-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego jechał 122km/h. W/w kierowcom policjanci zatrzymali na 3 miesiące prawo jazdy.

Apelujemy do kierowców o więcej rozsądku za kierownicą auta. Pamiętajmy, że nie jesteśmy na drodze sami a jazda z nadmierną prędkością to główna przyczyna śmiertelnych wypadków drogowych.

Działania Mazowieckiej Grupy SPEED KWP zs. w Radomiu https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/60529,Mazowiecka-grupa-SPEED.html

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony