Aktualności

Z konta 29-latki wypłacono kilka tys. złotych, dzień wcześniej wystawiła na jednej ze stron ubrania na sprzedaż

Data publikacji 26.10.2021

Oszuści zmodyfikowali sposób działania w wirtualnym świecie. Obecnie kontaktują się z osobami wystawiającymi na sprzedaż różne rzeczy i oferują ich zakup. Potem pokrzywdzeni orientują się, że zamiast wpływu na ich konto ze sprzedaży doszło do wypłaty często większych kwot pieniędzy.

W sobotę 29-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła, że nieznana jej osoba wypłaciła z jej rachunku bankowego kilka tys. złotych. Ponadto próbowano zaciągnąć na jej koncie pożyczkę. Policjant przyjmujący zgłoszenie ustalił, że kobieta dzień wcześniej wystawiła na jednej z popularnych stron ofertę sprzedaży ubrań. Wówczas historia powtórzyła się jak podczas poprzednich zgłoszonych oszustw internetowych. Do kobiety odezwała się osoba oferująca zakup ubrań. Kobieta przesłała adres e-mail, na który otrzymała link. Kobieta kliknęła w niego i po otwarciu strony wpisała dane karty bankomatowej, login i hasło do rachunku bankowego. Wtedy z jej rachunku wypłacono kilka tys. złotych.

Ponownie apelujemy i przestrzegamy, absolutnie nie otwierajmy żadnych linków przesłanych przez obce osoby. Sprawcy wyszukują osób oferujących na sprzedaż różne rzeczy i udają zainteresowanie zakupem. Sprzedawca zadowolony, że szybko znalazł nabywcę działa pod wpływem emocji i popełnia podstawowe błędy, otwiera linki przesłane przez nieznane osoby a co najgorsze podaje dane niezbędne do zalogowania się na rachunku bankowym. W ten sposób sprawca może posługiwać się kontem jak właściciel.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony