Aktualności

Jechał 132km/h przez obszar zabudowany, "stracił" na 3 miesiące prawo jazdy

Data publikacji 26.10.2021

Ostrowscy policjanci z WRD działając w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED reagują wobec kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością zagrażają bezpieczeństwu innych osób znajdujących się na drodze.

Głównym celem Mazowieckiej Grupy SPEED jest wyeliminowanie z ruchu kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość co stanowi poważne zagrożenie dla innych osób korzystających z drogi. W minioną sobotę po południu w Tymiankach Szklarzach na drodze W695 policjanci WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę nissana. 57-letni mieszkaniec województwa podlaskiego jechał przez obszar zabudowany 132km/h. Taka prędkość auta na terenie zabudowanym to śmiertelne zagrożenie dla innych osób, które w tym czasie znajdują się na drodze. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące, ponadto wystawili mandat oraz doliczyli punkt karne.

Apelujemy do kierowców o więcej rozsądku podczas kierowania autem. Pamiętajmy, że nie jesteśmy na drodze sami a jazda z nadmierną prędkością to główna przyczyna śmiertelnych wypadków drogowych.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony