Aktualności

Rodzinne spotkanie z alkoholem w tle zakończyło się interwencją policjantów

Data publikacji 26.10.2021

Sobotnie spotkanie rodzinne połączone z piciem alkoholu zakończyło się interwencją policjantów i wystawieniem mandatu dla osoby zgłaszającej.

W sobotę po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o synu który po wypiciu alkoholu zaczął się awanturować w domu na jednej z ostrowskich ulic.Na miejscu policjanci rozmawiali ze zgłaszającą 60-latką (matką) i jej 38-letnim synem. Od obojga policjanci czuli woń alkoholu. Kobieta wraz z synem piła alkohol. Policjanci na pytanie o powód interwencji usłyszeli od 60-latki, że " nie chce by syn spał w domu, niech śpi u was w hotelu, stać mnie na to". Po chwili kobieta zaczęła wulgarnie rozmawiać z policjantami, 60-latka miała prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. W rozmowie ze spokojnym 38-latkiem policjanci usłyszeli, że mężczyzna nie wie dlaczego matka zadzwoniła na niego na Policję. W związku z bezpodstawną interwencją policjanci wystawili 60-latce mandat.

Przypominamy, że nr alarmowy 112 służy do zgłaszania interwencji gdy zagrożone jest życie/ zdrowie ludzkie lub mienie. Osoby korzystającego z tego nr bezpodstawnie powinny liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony