Aktualności

Nietrzeźwy z dożywotnim zakazem kierował autem

Data publikacji 26.10.2021

31-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego złamał sądowy zakaz i kierował autem, mężczyzna był nietrzeźwy miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed Sądem.

W nocy z niedzieli na poniedziałek dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o aucie, którego kierujący jedzie od prawej do lewej. Zgłaszający zdążył zapamiętać nr rejestracyjne ale niestety stracił go z zasięgu wzroku gdy zjechał na stację paliw. Na miejsce pojechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i na ul. Północnej zatrzymali auto. Za kierownicą alfy siedział 31-latek. Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został zbadany na stan trzeźwości, miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli drogowej policjanci otrzymali informację z baz danych, że 31-latek od kwietnia tego roku ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami wydany przez ostrołęcki sąd. Za złamanie sądowego zakazu będącego przestępstwem jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy za zgłoszenie, nie pozostanie obojętnym w tej sytuacji pomogło zapobiec tragedii na drodze w której mogła zginąć niewinna osoba.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony