Aktualności

Kierując autem po wypiciu alkoholu ryzkujemy poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi

Data publikacji 22.10.2021

Pamiętaj, kierując autem odpowiadasz nie tylko za swoje życie i zdrowie ale i pasażerów. Jeżeli masz zastrzeżenia co do swojego stanu trzeźwości możesz go sprawdzić w ostrowskiej komendzie. Jedna nierozważna decyzja wpłynie na dalsze Twoje życie i bliskich.

Przed nami weekend z przerwą od zawodowych obowiązków. Jeżeli planujemy spotkanie z rodziną lub znajomymi przy stole na którym pojawi się alkohol, pomyślmy o bezpiecznym powrocie do domu.  Zadbajmy wcześniej o kierowcę który bezpiecznie odwiezie nas do domu. Absolutnie nie wsiadajmy za kierownicę auta po wypiciu alkoholu, jedna nierozsądna decyzja pociągnie za sobą konsekwencje prawne i finansowe a co najgorsze może kosztować ludzkie życie. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do swojego stanu trzeźwości, możemy go zbadać w recepcji ostrowskiej komendy gdzie dostępny jest Promiler. Wystarczy chwila i będziemy mieli pewność czy możemy kierować autem.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony