Aktualności

Pas awaryjny S-8 to nie jest miejsce dla pieszego

Data publikacji 20.10.2021

S-8 "biegnąca" przez teren powiatu ostrowskiego to droga o dużym natężeniu ruchu aut osobowych i ciężarowych poruszających się z prędkością do 120km/h, absolutnie nie jest to miejsce bezpieczne dla pieszego.

Wczoraj wczesnym rankiem jeszcze przed wschodem słońca dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o niebezpiecznej sytuacji na drodze S-8 w kierunku Warszawy. Kierowcy zgłaszali, że pasem awaryjnym idzie mężczyzna ubrany na czarno co powoduje zagrożenie dla niego i innych osób korzystających z tej drogi. Na miejsce pojechali policjanci gdzie znaleźli 39-letniego mieszkańca województwa podlaskiego. Policjanci w rozmowie z mężczyzną poinformowali go o zakazie poruszania się przez pieszych pasem awaryjnym drogi S-8 oraz wynikającego z tego niebezpieczeństwa dla niego i innych osób korzystających z tej trasy. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, w obecności policjantów zszedł z S-8.

Przypominamy, że pas awaryjny drogi służy m.in służbom podczas dojazdu na miejsce wypadku lub pomocy drogowej w przypadku awarii auta. Pamiętajmy, że na drodze ekspresowej auta poruszają się z prędkością do 120km/h więc pas awaryjny nie jest absolutnie miejscem dla pieszych, dlatego dla własnego bezpieczeństwa absolutnie nie wykorzystujmy go jako ścieżki czy chodnika dla pieszych.

mł. asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony