Aktualności

Nieudana próba oszustwa na funkcjonariusza CBŚ

Data publikacji 18.10.2021

Oszuści nadal szukają potencjalnych ofiar wśród mieszkańców powiatu ostrowskiego, tym razem przedstawili się jako funkcjonariusze CBŚ. Czujna mieszkanka gminy Małkinia Górna nie dała się nabrać.

W minioną środę po południu do mieszkanki gminy Małkinia Górna zadzwonił z nr zastrzeżonego na jej komórkę mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚ. Mężczyzna przekazał, że jej dane zostały skradzione i sprawcy wzięli kredyt na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mężczyzna poprosił aby kobieta nie rozłączając się wybrała nr alarmowy gdzie zostaną potwierdzone jego dane. Kobieta jednak zorientowała się, że to może być oszustwo i zakończyła rozmowę. Następnie zadzwoniła na nr alarmowy 112 gdzie potwierdziły się jej przypuszczenia co do próby oszustwa. W ten sposób uchroniła się przed stratą pieniędzy.

Pamiętajmy, funkcjonariusze CBA, Policji, CBŚ nie informują telefonicznie o przestępstwie którego ofiarą miał być rozmówca. Każdy taki przypadek jest próbą oszustwa. Aby prawidłowo połączyć się z innym nr należy najpierw zakończyć jedno połączenie, jeżeli tego nie zrobimy z drugiej strony odezwie się oszust który tylko potwierdzi wersję fałszywego funkcjonariusza. Nigdy przez telefon nie podajemy kwoty posiadanych w domu czy na rachunku bankowym pieniędzy, haseł i loginów umożliwiających dostęp do naszych oszczędności.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony