Aktualności

Nietrzeźwa 26-latka zatrzymana przez ostrowskich policjantów

Data publikacji 18.10.2021

Wczoraj wczesnym rankiem ostrowscy policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 26-letnią mieszkankę Warszawy. Kobieta kierowała autem mając 1,3 promila alkoholu, 26-latka w tym stanie przewoziła 3 pasażerów.

Wczoraj nad ranem ostrowscy policjanci z Wydziału Prewencji patrolowali ul. Warszawską. W pewnym momencie zauważyli vw wyjeżdżającego z ul. Brokowskiej. Kierująca zjechała na przeciwną stronę jezdni zmuszając policjantów do gwałtownego hamowania aby nie doszło do zderzenia. Policjanci podejrzewali, że kobieta może być pod działaniem alkoholu dlatego zatrzymali ją na ul. Parkowej. Podczas kontroli drogowej policjanci czuli od kierującej 26-letniej mieszkanki Warszawy alkohol, dlatego została zbadana na stan trzeźwości. Urządzenie wskazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Z 26-latką podróżowali 3 mężczyźni. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych.

Niebawem 26-latka odpowie przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości co stanowi przestępstwo zagrożone karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony