Aktualności

Reaguj! Nie bądź obojętny na krzywdę dziecka!

Data publikacji 16.10.2021

Każdy może stać się ofiarą przemocy fizycznej, czy emocjonalnej. Jednak to dzieci są szczególnie wrażliwe na agresję, w tym przemoc domową lub szkolną, poniżanie i wyzwiska. W trosce o dzieci i młodzież, narażone na przemoc domową, przypominamy jak można pomóc i ponawiamy nasz apel o aktywność na przejawy przemocy wobec najsłabszych.

Apelujemy do społeczeństwa, że to od nas, dorosłych, zależy los każdego młodego człowieka, który bardzo często jest zbyt słaby, aby obronić się sam! Nie zawsze wiemy jak się zachować w sytuacji, kiedy dowiadujemy się o dziecku doświadczającym psychicznej bądź fizycznej agresji czy też zaniedbania ze strony rodzica bądź opiekuna. Jednak nie oznacza to, że każdy z nas może przejść obojętnie obok małego człowieka doświadczającego takiego procederu.

W minionym tygodniu na terenie powiatu ostrowskiego odnotowano zgłoszenie od mieszkańców, za pośrednictwem pracowników socjalnych, iż w jednym z mieszkań od dłuższego czasu słychać płacz dziecka oraz okoliczności zdarzenia świadczą, że ktoś pod wskazanym adresem może potrzebować pomocy. Informacja ta niestety została potwierdzona, gdyż faktycznie dwójka dzieci znajdująca się we wskazanym mieszkaniu i potrzebowała pilnej pomocy, która została im niezwłocznie udzielona. W tym przypadku wielkie podziękowanie dla sąsiadów, którzy wykazali się wielką czujność i szybką reakcją, gdyż nigdy nie wiadomo jak mogłaby się zakończyć ta sytuacja w przypadku braku zainteresowania z ich strony.

Takie wydarzenia są szczególnie istotne, gdyż powinny uwrażliwiać ludzi na sytuację małoletnich. Niech to zapisze się również w sercu każdego z nas, aby pamiętać o ofiarach agresji i czynić wszystko, aby takich aktów przemocy i agresji było w naszym społeczeństwie jak najmniej.


 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony