Aktualności

„Bezpieczni w sieci” spotkania z młodzieżą

Data publikacji 16.10.2021

Funkcjonariusze KPP Ostrów Maz. uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Broku na temat cyberprzestępczości.

Policjanci z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologi KPP w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadzili spotkania z uczniami klas VII-VIII w Szkole Podstawowej w Broku na temat cyberprzestępczości. W trakcie spotkania przeprowadzono pogadankę z uczniami  na temat bezpieczeństwa w sieci oraz cyberprzemocy. Młodzi ludzie korzystający z Internetu często nie zdają sobie sprawy, że pewne ich zachowania nie tylko są przykre dla innych użytkowników np. hejtowanie czy grożenie, ale stanowią także czyn karalny. W trakcie spotkania omówiono także odpowiedzialność karną osób nieletnich. Policjanci starali się uświadomić uczniów, w jakich sytuacjach stają się ofiarami przestępstwa lub czynu karalnego. Ponadto przekazano informację do kogo mogą zgłaszać takie sytuacje oraz  jak należy się wtedy zachować.

Problem cyberprzemocy dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. W Polsce doświadcza go ponad połowa młodych internautów !!! Często powoduje u ofiar irytację, strach, lęk i zawstydzenie. Nastoletni internauci rzadko informują najbliższe otoczenie o swoich problemach. Jeżeli szukają pomocy, to głównie u rówieśników. Rodzice i pedagodzy rzadko dowiadują się o takich sytuacjach. Dlatego apelujemy do rodziców!!! Ważne jest aby każdy rodzic posiadał dobry kontakt z własnym dzieckiem i w przypadku zaistnienia tego typu zdarzeń to właśnie on był jego pierwszym źródłem pomocy i wsparcia.

 


 

sierż.szt. Emilia Podbielska


 


 


 


 


 

Powrót na górę strony