Aktualności

Konkurs plastyczny w szkole Podstawowej w Sulęcinie Szlacheckim „Moja bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 16.10.2021

W dniu 15.10.2021r odbyło się spotkanie w szkole Podstawowej w Sulęcinie Szlacheckim z uczniami klas 0- II w trakcie którego, zostały zaprezentowane prace wykonane przez dzieci w ramach konkursu „Moja bezpieczna droga do szkoły”.

W dniu 05.10.2021r zostało przeprowadzone spotkanie z dziećmi klas 0-IV w Szkole Podstawowej w Sulęcinie Szlacheckim w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, numeru alarmowego oraz kontaktu z osobami obcymi. Podczas spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań co znacznie uatrakcyjniło całą wizytę oraz wpłynęło na poszerzenie ich wiedzy o bezpieczeństwie. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik spotkania od dzielnicowego sierż.szt. Artura Bobrowskiego, otrzymały elementy odblaskowe.

Po przeprowadzonym spotkaniu ogłoszony został konkurs plastyczny dla dzieci pod tytułem „Moja bezpieczna droga do szkoły”. Zadaniem dzieci było przekazanie jak one postrzegają poziom bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły i poza szkołą. Dzieci wykazały się bardzo dużym zainteresowaniem. W dniu 15.10.2021r zostały zaprezentowane prace dzieci. Z uwagi na fakt, iż wszystkie wykonane prace wykonane były z bardzo dużym zaangażowaniem i wymagały one dużo pracy ze strony dzieci ich wykonawcy zostali nagrodzeni upominkami w postaci elementów odblaskowych i kolorowanek, które zostały przekazane przez Bank Spółdzielczy w Ostrowi Maz. Ponadto dzieci zaprezentowały także swój występ artystyczny promujący bezpieczne zachowania na drodze.

W ramach działań "Świeć przykładem" przekazano dzieciom informacje na temat konieczności korzystania z elementów odblaskowych czasie spacerów i wycieczek rowerowych celem uniknięcia negatywnych zdarzeń.


 

sierż.szt. Emilia Podbielska


 

Powrót na górę strony