Aktualności

Po wypiciu alkoholu zaryzykowała kierowanie autem, została zatrzymana

Data publikacji 09.10.2021

Kierowcy decydujący się na prowadzenie auta po wypiciu alkoholu muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi oraz finansowymi.

W czwartek przed godz. 21:00 dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o podejrzeniu prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Zgłoszenie zostało przekazane policjantom z WRD. Patrol zatrzymał na ul. Ks. S. Brzóski podanego w zgłoszeniu vw. Za kierownicą auta siedziała 30-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety, miała 2,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 30-latce prawo jazdy. Teraz kobieta odpowie za przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości przed Sądem.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych. Jeżeli mamy wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości zanim wsiądziemy za kierownicę auta zbadajmy się. W recepcji ostrowskiej komendy dostępny jest Promiler. Wystarczy chwila i będziemy mieli pewność czy możemy kierować samochodem.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony