Aktualności

Pies służbowy „Jason” z odwiedzinami u przedszkolaków !

Data publikacji 07.10.2021

W dniu 6 października pies służbowy „Jason” z KPP Ostrów Maz. wraz z przewodnikiem odwiedził przedszkolaków na terenie miasta Ostrów Maz. Celem spotkania było przekazanie najmłodszym istotnych informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konieczności używania elementów odblaskowych w czasie spacerów i wycieczek rowerowych.

W dniu 6 października sierż.szt. Emilia Podbielska i przewodnik psa służbowego sierz.szt. Sylwester Wyrzykowski wraz z psem służbowym „Jason” przeprowadzili spotkanie z przedszkolakami w Przedszkolu nr 1 ul. Batorego w Ostrowi Maz. i Przedszkolu Nr 3 ul. Armii Krajowej w Ostrowi Maz. W trakcie spotkania przeprowadzono krótką prelekcję na temat bezpiecznej drogi do szkoły, numeru alarmowego oraz kontaktu z osobami obcymi. Podczas spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań co znacznie uatrakcyjniło całą wizytę oraz wpłynęło na poszerzenie ich wiedzy o bezpieczeństwie. Ponadto w ramach działań "Świeć przykładem" przekazano dzieciom informacje na temat konieczności korzystania z elementów odblaskowych czasie spacerów i wycieczek rowerowych celem uniknięcia negatywnych zdarzeń. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał element odblaskowy.

Następnym punktem wizyty było spotkanie z przewodnikiem psa służbowego. Dzieci dowiedziały się jakie zadania wykonują w ramach służby policyjne czworonogi. Przewodnik psa służbowego sierż.szt. Sylwester Wyrzykowski wraz ze swoim psem Jason” przeprowadził pokaz podstawowych umiejętności swojego czworonożnego przyjaciela oraz zapoznał ich z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w przypadku ataku ze strony psa. Ponadto przeprowadzone zostały ćwiczenia pozycji „żółwia” które dziećmi bardzo dobrze wykonały.


 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony